Aktualności Aktualności

Co w lesie huczy?

Trwa nadal w jednostkach Lasów Państwowych akcja edukacyjna pn. „Co w lesie huczy”. Z tej okazji 24 marca br. gościliśmy w Środowiskowym Domu Samopomocy w Nowosiółkach w celu zaprezentowania interesującego, aczkolwiek nadal owianego nutką tajemniczości i grozy tematu jakim jest sowi świat.

Tegoroczna akcja pn. „Co w lesie huczy” miała swoją kulminację w ubiegłym tygodniu.  Na profilu Lasów Państwowych odbywały się transmisje on-line z różnych nadleśnictw, które prezentowały sowie ciekawostki, gościły także w ośrodkach rehabilitacyjnych i innych ciekawych miejscach. Nadleśnictwo Baligród również uczestniczyło w akcji, chociaż na poziomie lokalnym, spotykając się z uczestnikami ŚDS w Nowosiółkach na warsztatach dotyczących nie kogo innego, jak właśnie sów.

            Bezpośrednie spotkania z przyrodą zawsze mają pozytywny wpływ na naszych uczestników, a to że możemy wysłuchać wielu ciekawych informacji o świecie sów czy innych ptaków, płazów, czy innych aspektach bogatego świata przyrody, jest tylko wartością dodaną, szczególnie w obecnych, trudnych dla wszystkich czasach i przy tak licznych ograniczeniach - podkreśla pedagog Dominika Rębacz, pracownik ŚDS w Nowosiółkach.

            Zarówno część teoretyczna jak i praktyczna budziły wiele emocji, w tym słyszanych licznych „och” i „ach”. Cieszymy się, że w dobie pandemii udało nam się spotkać i pomimo wielu ograniczeń, przeprowadzić  zajęcia dbając o bezpieczeństwo zarówno prelegentów jak i uczestników.

Akcja „Co w lesie huczy” potrwa do końca marca, zatem warto zaglądać na profil Lasów Państwowych lub stronę swojego nadleśnictwa.

 

Tekst:

Ewa Wydrzyńska-Scelina

Zdjęcia: Jowita Kmiecik

 


Na specjalnie przygotowanej mapie,   można znaleźć miejsca, gdzie szykują się dodatkowe atrakcje lub gdzie odbyły się wydarzenia z sowami w tle.

 

Dodatkowe materiały:

„Wszystkie sowy naszych lasów”

„Z pamiętnika skrzydlatych myśli”