Asset Publisher Asset Publisher

OFERTA EDUKACYJNA NADLEŚNICTWA

W roku szkolnym 2016/2017 zachęcamy placówki edukacyjne do korzystania z bezpłatnej oferty jaką posiada Nadleśnictwo Baligród. Zajęcia organizowane z udziałem leśników odbywają się w terenie z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury.

Rok szkolny z Nadleśnictwem Baligród

W roku szkolnym 2016/2017 zachęcamy placówki edukacyjne do korzystania z bezpłatnej oferty jaką posiada Nadleśnictwo Baligród. Zajęcia organizowane z udziałem leśników odbywają  się w terenie  z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury.

Polecamy miejsca tj:

  • Dolinę Rabskiego potoku k. Baligrodu. Udostępniona ścieżka o dł. ok. 2 km doskonale nadaje się niemalże dla każdej grupy odbiorców. Jest to doskonałe miejsce zarówno dla przedszkolaków jak i osób o ograniczonych zdolnościach ruchowych.

Wygodnym dojazd z drogi wojewódzkiej  po wyremontowanej drodze leśnej , parking, wiata ogniskowa to dodatkowa zaleta tego miejsca.

 

  • Do Lasumiły - najgrubszej jodły w Polsce . Dojazd do ścieżki od drogi wojewódzkiej Hoczew-Cisna, skręt w miejscowości Jabłonki - oznaczony. Na trasie zlokalizowana jest wiata ogniskowa oraz miejsce postojowe, za którym obowiązuje zakaz wjazdu. Ścieżka jest oznaczona, nieutwardzona. Czas przejścia od parkingu to około 40 min. Ścieżka jest nieco bardziej wymagająca od poprzedniej, nie mniej jednak posiadając odpowiednie obuwie trasa  jest do pokonania.
  • Wieżę widokową na Korbani i Dolinę Łopienki – wychodząc od strony Bukowca przez Korbanię do Łopienki należy zaplanować zajęcia od 9-14. Trasa wymagająca, ze stromymi podejściami, raczej przeznaczona dla klas starszych. W Łopience znajduje się wiata ogniskowa. Droga leśna udostępniona do ruchu pojazdów. Istnieje możliwość dojazdu autokaru pod wiatę lub pozostawienie go na parkingu przy wjeździe do doliny (przy drodze powiatowej). Zalecane odpowiednie obuwie.
  • Otaczarnię – udostępnioną wiatę ogniskową wraz z małą architekturą w postaci tablic, ław oraz ścieżki. Bliskie sąsiedztwo z potokiem Solinka sprawia, że miejsce to jest szczególnie polecane latem. Nie mniej jednak będzie to doskonałe miejsce do przeprowadzenia zajęć
    o tematyce związanej z wiosną, a także obszarami Natura 2000. Dojazd wprost z drogi wojewódzkiej w m-ci Bukowiec (zjazd tuż za mostem). Miejsce wyposażone jest w parking. Czas zajęć ok. 2-3 godz.

Zapraszamy również do siedziby nadleśnictwa, przy której zlokalizowana jest wiata z grillem oraz ogród edukacyjny. W biurze nadleśnictwa udostępniona jest również niewielka sala dydaktyczna mieszcząca grupę do 30 osób. Prowadzone są w niej pogadanki, pokazy multimedialne oraz zajęcia manualne.

W celu skorzystania z naszej oferty prosimy o kontakt telefoniczny (795416074) lub mailowy (ewa.wydrzynska@krosno.lasy.gov.pl) z Panią Ewą Wydrzyńską-Scelina.

Prosimy również o wypełnienie i dostarczenie karty zgłoszenia oraz oświadczenia (pliki do pobrania poniżej).

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej
 www.czaswlas.pl

na której znajdziecie Państwo kompletną ofertę jaką przygotowały Lasy Państwowe .