Asset Publisher Asset Publisher

Zaproszenie na konferencję pszczelarską

Pszczelarstwo jako dziedzina uprawiana od stuleci, a zarazem temat aktualny w kontekście ochrony przyrody, skupia właścicieli pasiek, leśników i szerokie grono osób zainteresowanych ekologią. Dzięki temu już po raz trzeci w sobotę 12 grudnia odbędzie się Konferencja „Zielony Parasol”. Z przyczyn epidemiologicznych tegoroczne spotkanie możliwe będzie jedynie w formie online.

Jej organizatorami są Stowarzyszenie Polska Ekologia i Koło Pszczelarzy w Krośnie przy udziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Tematyka poświęcona jest roli pszczół w ekosystemach oraz sposobom ochrony tych owadów, a zarazem przeciwdziałania zamieraniu zapylanych przez nie roślin.

Konferencja „Zielony Parasol” skierowana jest do szeroko pojętego środowiska pszczelarskiego, ale także naukowców, biologów, leśników, miłośników miodu i produktów pszczelich i wszystkich, którym na sercu leży dobro przyrody.

- Dla uczestników konferencji przygotowaliśmy pakiety informacyjne, a także atrakcyjne gadżety i zestawy do degustacji, złożone z miodu i oleju rzepakowego – mówi Marek Barzyk, pomysłodawca i organizator konferencji - Jesteśmy pewni, że pszczelarze, szczerze zaangażowani w rozpowszechnianie wiedzy na temat przyrodniczego znaczenia pszczół, docenią ten skromny gest.

Osoby chętne do wzięcia udziału w wydarzeniu, powinny zarejestrować poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: https://forms.gle/wZ7JqKPYVmDZ95r98

Z przyczyn organizacyjnych limit uczestników wynosi 300 osób.

- Zachęcamy do uczestnictwa, wysłuchania interesujących referatów i dyskusji na niezmiennie aktualne tematy, związane z pszczelarstwem, przyrodniczego znaczenia pszczół i sposobów przeciwdziałania grożącej im chemizacji środowiska – dodaje Marek Barzyk.

W programie „Zielonego Parasola” znalazły się między innymi tematy hodowli i ochrony pszczelich rojów, występowania i kondycji miododajnych roślin, znaczenia produktów pszczelich w medycynie oraz pszczelarstwa na terenie Polski i Ukrainy, promocji rodzimych gatunków krzewów, a także występowania gatunków, zagrażających pszczołom.

Wśród partnerów konferencji są: Koło Pszczelarzy w Krośnie, Stowarzyszenie Polska Ekologia, PWSTE w Jarosławiu i RDLP w Krośnie.

Edward Marszałek

Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie