Asset Publisher Asset Publisher

NADLEŚNICTWA PRZEDSZKOLAKOM

W dniu 04.10.2016 r. Nadleśnictwo Baligród wspólnie z Nadleśnictwem Cisna i Lesko jak co roku z przyjemnością odwiedziło przedszkole „Misia Uszatka” w Lesku. Tematem przewodnim było „Przygotowanie przyrody do zimy”.

NADLEŚNICTWA PRZEDSZKOLAKOM

 

W dniu 04.10.2016 r. Nadleśnictwo Baligród wspólnie z Nadleśnictwem Cisna i Lesko jak co roku z przyjemnością odwiedziło przedszkole „Misia Uszatka"  w Lesku. Tematem przewodnim było „Przygotowanie przyrody do zimy". Zajęcia  przeprowadzone były przez sześciu leśników, w różnych grupach wiekowych liczących razem ok. 130 dzieci. Edukatorzy spotkali się z entuzjastycznym przyjęciem przez dzieci i całe grono pedagogiczne. Leśnicy przedstawili wiele ciekawych zagadnień dotyczących przygotowania przyrody do zimy np. kto zapada w sen zimowy?, a kto odlatuje do ciepłych krajów i dlaczego…?

Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania o niedźwiedzicy szukającej legowiska na zimę…

Urozmaiceniem zajęć były tematyczne zabawy ruchowe przy muzyce. Dzieci wcielały się w rolę zwierząt m.in. niedźwiedzia, wiewiórki i jeża. W czasie zajęć przedszkolaki odgadywały zagadki, a w nagrodę otrzymały - kolorowanki, śniadaniówki, książeczki itp. Nie zabrakło również czegoś słodkiego dla naszych milusińskich

Podsumowaniem spotkania było wykonanie prac plastycznych – gawry dla śpiącego niedźwiedzia oraz portretów wilka z zasuszonych liści.

W ramach podziękowań leśnicy otrzymali od przedszkolaków piękne bukiety z suszonych liści i zaproszenie na kolejne zajęcia…

Już dziś deklarują, ze z zaproszenia na pewno skorzystają i podzielą się wrażeniami ze spotkania z młodymi adeptami przyrody.