Wydarzenia Wydarzenia

WYCIECZKA DO LASU

Las jest bogatym źródłem świata przyrodniczego, w celu jego poznania dnia 10 czerwca br Nadleśnictwo Baligród odwiedziła klasa 1d ze Szkoły Podstawowej w Lesku.

Wycieczka do lasu

Las jest bogatym źródłem świata przyrodniczego, w celu jego poznania dnia 10 czerwca br Nadleśnictwo Baligród odwiedziła klasa 1d ze Szkoły Podstawowej           w Lesku. Pogoda Nam dopisała, słoneczko pięknie świeciło i towarzyszyło przez cały czas.

Wycieczka rozpoczęła się pokazem diaporamy w Nadleśnictwie Baligród przedstawiającej walory przyrodnicze nadleśnictwa.

Następnie wyruszyliśmy  na ścieżkę leśna do Doliny Rabskiego Potoku.                       Dzieci podziwiały piękno baligrodzkich lasów, bacznie słuchały opowiadań o lesie jednocześnie podglądając świat przyrody również z bliska – przy użyciu lornetki.            Po krótkim odpoczynku na leśnym parkingu ruszyliśmy do punktu widokowego gdzie podziwialiśmy ścianę kamieniołomu. Widok wysokiej na 80 m ściany fliszu karpackiego zrobiły ogromne wrażenie na dzieciach i opiekunach.

Aby zregenerować siły zaplanowany był poczęstunek w wiacie turystycznej. Zmęczeni dotarliśmy zregenerować siły do wiaty. Niektóre dzieci, po raz pierwszy w życiu same piekły kiełbaskę nad ogniskiem . Apetyty i dobre humory dopisywały wszystkim uczestnikom.

Po smacznym posiłku nadszedł czas na zajęcia manualne - rysowanie, wycinanie                 i klejenie. W efekcie końcowym powstała praca grupowa w postaci cudownego jeża, którą dzieci zabrały na pamiątkę do szkoły.

Wraz z dziećmi wybraliśmy się również do rezerwatu „Gołoborze". Jest to naturalne głazowisko piaskowców istebniańskich nad Rabskim potokiem, ze zbiorowiskami roślinności naskalnej oraz rzadkimi minerałami.

Szczęśliwe pełne wrażeń i  pozytywnej energii, z kilkukilometrowym bagażem ze sobą dzieci pojechały w dalszą  drogę powrotną odwiedzając jeszcze muzeum przyrodnicze „Knieja" w Nowosiółkach.

Wędrówka leśnymi dróżkami była doskonałą okazją do obserwacji naturalnego ekosystemu, świata roślin i zwierząt. Z pewnością było to wspaniałe przeżycie                 dla uczniów, które poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając.