Aktualności Aktualności

Dla jednych koniec, dla innych początek.

Fere zimowe na Podkarpaciu dobiegły końca. Cieszy fakt, że ten czas został spędzony aktywnie, zarówno podczas zajęć warsztatowych jak i na leśnych wędrówkach małych i dużych.

Leśnicy wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Baligrodzie podczas minionych ferii wspłólnie przygotowali kilka spotkań, w których brały udział nie tylko dzieci, ale także dorośli.

19 stycznia br. zorganizowano w miescowym GOK spotkanie z diaporamą wraz warsztatami dotyczącymi praktycznego posługiwania się papierową mapą oraz sprawdzeniem wiedzy na temat okolicznych atrakcji.

Kolejne dni spędzono na pracach ręcznych z wkrętarką i śrubokrętem w dłoni. Dzieci miały za zadanie zbudować karmnik oraz budkę lęgową. Oczywiście wsparciem służyli także rodzice, pracownicy GOK-u oraz leśnicy. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu powstało
15 karmników i 20 budek lęgowych do praktycznego zastosowania w otoczeniu własnego podwórka.

Na zakończenie leśnych ferii w miniony czwartek GOK w Baligrodzie zorganizował kulig, podczas którego odbył się spacer z leśnikiem oraz ognisko przy wiacie turystycznej w Dolinie Rabskiego Potoku. Jak mówi dyrektor GOK-u Krzysztof Chytła  - Staramy się, aby dzieciom zapewnić również tego typu atrakcje. W czasach dostępu do komputerów, komórek oraz innych urządzeń pochłaniających czas najmłodszym - nic nie zastąpi chwil spędzonych na świeżym powietrzu i w dodatku w takim otoczeniu.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną naukę przez zabawę, a pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Baligrodzie za współpracę przy organizacji spotkań.

 

 

Tekst i zdjęcia:  Ewa Wydrzyńska-Scelina